Z ŻYCIA PARAFII

6 stycznia 2015:
W święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli odbył się Imieninowo-Urodzinowy Koncert Kolędowy Chóru Epifania. Chór istnieje już 23 lata. Więcej informacji na temat działalności Chóru Epifania można znaleźć na stronie internetowej: www.chorepifania.pl.

4 stycznia 2015:
Koncert pt. Betlejemskiej Nocy Cud. Polskie kolędy w wykonaniu Małgorzaty Urbaniak-Lehmann oraz Andrzeja Wiśniewskiego, przy akompaniamencie harfy i saxofonu sopranowego. Słowo wiążące- Katarzyna Soja. Zapraszamy do obejrzenia filmiku udostępnionego przez Agencję Artystyczną SOJART.

22 grudnia 2014:
Wigilia dla samotnych

28 września 2014:
Pierwszy Festyn Parafialny "Niebo nad Ateńską"
Relacja i i zdjęcia z festynu parafialnego.

20 września 2014:
Pielgrzymka parafialna do Kodnia
Relacja z pielgrzymki i zdjęcia

17 sierpnia 2014:
Niezwykły gość z Syberii
W niedzielę, 17 sierpnia 2014 r., w naszej Parafii gościliśmy ks. Marka Jaśkowskiego, który przez kilka lat pracował w naszej parafii, a obecnie jest proboszczem w Surgucie na Syberii. Po Mszach Św. mogliśmy wesprzeć finansowo działalność duszpasterską ks. Marka. W czasie kwesty na rzecz Kościoła na Syberii, ks. Marek rozprowadzał książki pt. "Za wschodnią granicą" autorstwa ks. Andrzeja Duklewskiego, jest to już czwarta książka tego autora. Warto dodać, że autorem zdjęć w książce "Za wschodnią granicą" jest ks. Marek.
W przypadku zainteresowania książką i kontaktem z ks. Markiem podajemy maila do niego: marek.jaskowski@poczta.onet.pl
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty ks. Marka w naszej Parafii.

19 - 23 czerwca 2014:
Wyjazd lektorów nad morze
Relacja i zdjęcia z wyjazdu

19 czerwca 2014:
Boże Ciało - procesja ulicami Parafii
Prezentacja zdjęć - Henryk Olszewski

23 kwietnia - 1 maja 2014:
Parafialna Pielgrzymka do Rzymu na Kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII
Relacja, program pielgrzymki i zdjęcia z wyjazdu

27 kwietnia 2014:
Niedziela Miłosierdzia Bożego - Odpust Parafialny
Ze względu na Uroczystości Kanonizacyjne w Rzymie Uroczysta Msza Św. Odpustowa została odprawiona o godzinie 18.30. Zapraszamy do oglądania zdjęć z tej Uroczystości. TM

14 kwietnia 2014:
Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii
Jak co roku w Wielki Poniedziałek przeszliśmy w Drodze Krzyżowej ulicami: Ateńską, Rzymską, Lotaryńską i Alzacką. Mimo kiepskiej pogody nabożeństwo zgromadziło około 200 osób. Rozważania Drogi Krzyżowej czytały osoby z różnych ruchów działajacych przy naszej Parafii. Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował za liczne przybycie oraz za pomoc w przygotowaniu tegorocznej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego wydarzenia. TM

6-9 kwietnia 2014:
Rekolekcje Wielkopostne
W tym roku rekolekcje wielkopostne poprowadził ks. dr Andrzej Bosowski, biblista.

5 kwietnia 2014:
Kurs do bierzmowania
Hip-hop, to coś, co dzisiaj kręci młodych ...

28-29 marca 2014 r.:
24 godziny dla Pana

16-17 lutego 2014 r.:
Jerycho Różańcowe
W niedzielę, 16 lutego br. Mszą św. o godzinie 18.30 rozpoczęło się w naszej parafii Jerycho Różańcowe. Przez całą dobę (również w nocy) trwało czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Grupy modlitewne odmawiały Różaniec, Anioł Pański, Drogę Krzyżową i inne.
Jerycho Różańcowe zakończyła Msza Św. w poniedziałek 17 lutego br. o godzinie 18.30. Eucharystia była sprawowana w intencjach złożonych przez parafian i modlących się, zarówno za żywych jak i zmarłych. Było wiele intencji, których odczytywanie zajęło około 30 minut. Kazanie wygłosił o. Michał, franciszkanin. Msza Św. zakończyła się Aktem zawierzenia Matce Bożej Zwycięskiej. Serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym Jerychu Różańcowym.


16-18 listopada 2013 r.:
Nawiedzenie Parafii przez figurę Matki Bożej Loretańskiej
W sobotę 16 listopada u zbiegu ulic Lotaryńskiej i Alzackiej w =atmosferze „wyczekiwania” powitaliśmy figurę MB Loretańskiej, a następnie procesyjnie udaliśmy się do kościoła, gdzie o godz.20.30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, na której został odczytany akt zawierzenia Maryi. Pełna relacja.

21 września 2013 r.:
Pielgrzymka Parafialna do Gietrzwałdu:
Ruszamy w drogę. Droga wiedzie na Północ, do niewielkiej wsi położonej wśród malowniczych jezior i łąk Warmii. Gietrzwałd- miejsce objawień Matki Bożej, które jako jedyne w Polsce zostały oficjalnie uznane przez Watykan. To tu od 27 czerwca do 16 września 1877 roku trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska rozmawiały z Niepokalaną. To tu dzieci usłyszały: „Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta. Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec”. Czytaj więcej

31 sierpnia - 1 września 2013 r.:
Dnia 31 sierpnia br. posługę w naszej parafii zakończył ks. Wojciech Jasionek. Po siedmioletniej pracy na Ateńskiej, dekretem Arcybiskupa, został wikariuszem w parafii Nawrócenia św. Pawła na Grochowie. Dziękujemy ks. Wojciechowi za te lata posługi w naszej wspólnocie parafialnej.
Z dniem 1 września br. pracę w naszej parafii rozpoczął ks. Paweł Kondracki, dotychczas wikariusz w parafii Świętej Trójcy w Kołbieli.

7 kwietnia 2013 r.:
Odpust Parafialny, Wizytacja Kanoniczna Biskupa Marka Solarczyka
W dniu 7 kwietnia 2013 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbył się Odpust Parafialny. W tym roku podczas Odpustu w naszej Parafii przebywał z Wizytacją Kanoniczną ksiądz Biskup Marek Solarczyk. Więcej informacji znajdziemy na stronie www.ekai.pl

16-18 grudnia 2012 r.:
Rekolekcje Adwentowe
Rekolekcje Adwentowe w tym roku prowadzi ks. Stanisław Popis. Ks. Popis jest proboszczem parafii św. Hieronima w Warszawie Stara Miłosna. Więcej informacji na temat tej parafii można znaleźć na stronie www.swhieronim.waw.pl

12 grudnia 2012 r.:
Uroczystość pogrzebowa śp. p. Wiesława Jelenia
W dniu 12 grudnia 2012 w naszym kościele odbyła się Uroczystość pogrzebowa śp. Wiesława Jelenia, Dyrygenta Chóru Epifania. Więcej informacji dotyczących życia Pana Wiesława można przeczytać na stronie www.epifania.webd.pl

22 września 2012 r.:
Saska Kępa w Ostrówku
Tym razem dwa w jednym: Dwie parafie w dwóch autokarach stworzyły jedną 80 - osobową grupę z Ks. Robertem na czele. Pielgrzymi z parafii M.B. Nieustającej Pomocy i parafii Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie nawiedzili Dom Św. Faustyny w Ostrówku. Pielgrzymowali od 6.00 śladami Bożego Miłosierdzia przez Sokółkę i Białystok. Na koniec dotarli do Ostrówka, chwytając ostatnią chwilę dnia. Był czas na modlitwę, zwiedzanie Domu Św. Faustyny. Wszyscy nawet zmieścili się w naszej „sali kinowej”. Ostrówka nie mieli w planie pielgrzymki, ale, jak to ujęli, kazał im tu przyjechał Bł. Ks. Michał Sopoćko, którego relikwie nawiedzili w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Nic dziwnego, w końcu to jedna rodzina, a święci chodzą parami.

Źródło: www.domfaustyny.pl

7 czerwca 2012 r.:
Boże Ciało. Ulicami naszej Parafii (Ateńska, Arabska, Afrykańska, Egipska) prześliśmy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Ołtarze w tym roku przygotowali:
I Ołtarz usytuowany obok Domu Matysiaków - Grupa Totus Tuus;
II Ołtarz został zbudowany przez Grupę Ewangelizacyjną ABBA na rogu ulic Afrykańskiej i Arabskiej obok budynku Administracji;
III Ołtarz był dziełem Ruchu Rodzin Nazaretańskich i usytuowany był wzdłuż ulicy Afrykańskiej;
IV Ołtarz został zbudowany przez grupę Odnowy w Duchu Świętym przy krzyżu na terenie parkingu przy kościele.
Zdjęcia z Procesji Bożego Ciała możemy obejrzeć tutaj.

W dniu dzisiejszym gościliśmy również w naszej Parafii zespół ewangelizacyjny Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej. Zespół dał koncert po mszy św. wieczornej.

27 maja 2012 r.:
W dniu dzisiejszym gościliśmy Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Więcej na temat działalności ośrodka możemy dowiedzieć się na stronie internetowej: www.niepokalanów.pl

26 maja 2012 r.:
Pielgrzymka parafialna do Niepokalanowa. Msza Św. w Sanktuarium, Misterium Męki Pańskiej i Panorama Tysiąclecia. Zwiedzanie miejsc zw. z życiem i posługą św. o. Maksymiliana Kolbe.

21 maja 2012 r.:
Dziś w naszej parafii gościliśmy ks. Marka Jaśkowskiego, misjonarza, który przyjechał do nas z Syberii.

20 maja 2012 r.:
W naszym kościele o godzinie 10.00 odbyła się Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św.

13 maja 2012 r.:
W naszym kościele o godzinie 10.00 odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii św.

29 kwietnia 2012 r.:
Dziś w naszym kościele gościliśmy S.M. Judytę Osińską z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi z Otwocka, która dzieliła się charyzmatem Założyciela i zaprosiła do współpracy w dziele nowej ewangelizacji, w ramach duchowego przygotowania do Jubileuszu 100-lecia dzieła Szensztackiego.
strona internetowa Instytutu
ulotki reklamowe i obrazek
15 kwietnia 2012 r.:
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – OKTAWA WIELKANOCY. W naszej parafii – ODPUST i X ROCZNICA UTWORZENIA NASZEJ PARAFII. Uroczystą Sumę odpustową za parafian o godz. 13.00 odprawił J.E. Ks. Arcybiskup Henryk Hoser.
Zdjęcia z Odpustu Parafialnego